Kategorie
AKTUALNOŚCI

Obchody 10-lecia Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku

Dnia 15 września 2021r. bardzo licznie zgromadzeni studenci UTW, uczestniczyli w spotkaniu w gościnnym Młodzikowie, aby wspólnie świętować Jubileusz Stowarzyszenia. W uroczystości wzięli udział: Starosta średzki – Ernest Iwańczuk i Burmistrz Miasta Środa – Piotr Mieloch oraz byli prezesi SUTW – założyciel Stowarzyszenia Edward Formanowicz i Andrzej Mytko. Uroczystość uświetniły występy: Zofii Dragan, która rozbawiała uczestników spotkania satyrycznym monologiem w języku gwarowym; wspaniały koncert w wykonaniu Sławomira Olgierda Kramma, który zachwycił różnorodnym repertuarem artystycznym oraz zespół muzyczny FOLDER.

W swoim  wystąpieniu, prezes SUTW Irena Węclewska przybliżyła historię istnienia Stowarzyszenia. Powiedziała m. in.:

Witam serdecznie grono zaproszonych gości, członków naszej organizacji studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Środzie Wlkp. Spotykamy się dzisiaj z okazji 10 – lecia powstania naszego Uniwersytetu. Na początek mojego wystąpienia przytoczę cytat „Kiedy jeden etap w życiu dobiega końca, czas budować kolejny, tak aby nie zmarnować życia”. Przechodząc na emeryturę każdy z nas zadawał sobie pytanie, co dalej z naszym życiem, jak wypełnić wolny czas? Naprzeciw nam ze swoimi pomysłami wyszła grupa siedemnastu aktywnych osób na czele z parą Stefanią i Edwardem Formanowicz, którzy zaproponowali utworzenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Środzie Wlkp. Pierwszym prezesem i założycielem UTW został Edward Formanowicz – człowiek z wielką charyzmą, który potrafił zebrać wokół siebie dużą grupę osób…. Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi za odwagę i ogromną pracę jaką włożył w istnienie i działalność naszego Uniwersytetu przez dwie kadencje. To dzięki Panu każdy z nas odnalazł w Uniwersytecie sens życia...

Moje wystąpienie zakończę słowami Alberta Schweitzera, dedykowane dla każdego z nas: „To co możemy uczynić jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie twojemu życiu”.

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *